KehaMeeleKooli koolitajad

Asko Uri

Asko Uri

Koolitaja ja koolitusjuht

Loe lähemalt

“Hea koolitaja lähtub ennekõike õppijast, on toetava ja positiivse suhtumisega ning on ise õpetatavast teemast vaimustunud.”

ASKO URI


HARIDUS: Tartu Ülikool, haridusinnovatsioon (käsil) / sotsioloogia bakalaureus 2010

LOOMING: Koolitusmaterjalid (sh e-kursused), artiklid meedias

HOBID: loodus, tervisesport, õnneliku elu temaatika, puutöö, kokkamine

LÄBIVIIDAVAD KOOLITUSED: Excel “Alg- ja kesktase”, Excel “Edasijõudnud”, esitluse loomine Preziga, kodulehe valmistamine WordPressiga, Google Drive ja Docs, Google kalender, Gmail, MS Office Word, MS Office Outlook, MS Office PowerPoint, projektijuhtimise koolitus “Edukas projektijuht”, enesearendus- ja juhtimiskoolitus “Inimlik juhtimine”


Töötan kümnendat aastat koolitaja, koolitusjuhi ja koolitusmaterjalide loojana pere-ettevõttes KehaMeeleKool (Kasulik Koolitus™). Selle aja sees on mul olnud au koolitada ligikaudu kolme tuhandet inimest, kelle keskmine tagasiside koolitustele “10-palli” skaalal on 9,35.

Minu arusaama kohaselt on hea koolitaja inimene, kes – lisaks koolitatava valdkonna väga heale tundmisele – lähtub ennekõike õppijast, on toetava ja positiivse suhtumisega ning on ise õpetatavast teemast vaimustunud. Hea koolituse ja koolitusmaterjali peamisteks omadusteks on köitvus, kerge jälgitavus ja osalejate kaasatus. Need põhimõtted kehtivad võrdväärselt kõigi koolituste puhul, olgu teemaks kas Exceli kasutamine või inimeste juhtimine. Nii koolitaja kui koolitusmaterjalide loojana püüan neid põhimõtteid igapäevases töös järgida ning ennast järjepidevalt arendada.

Olen varemalt töötanud tegevjuhina Eesti-Norra e-õppematerjale tootvas ettevõttes (8 a), Euroopa rahastusega sotsiaalprojektide algataja ja projektijuhina (3 a), turundusjuhina Eesti juhtivas kinnisvarafirmas (3 a), reklaamiagentuuri käivitaja ja eestvedajana (3 a).

Haridusteel on minu valikuteks on olnud sotsioloogia, sotsiaaltöö ja haridus. Hetkel jätkan õpinguid Tartu Ülikooli magistrantuuris haridusinnovatsiooni erialal.

Kõige rohkem kõnelevad inimesest minu arvates tõekspidamised ja väärtushinnangud. Minu arvamus inimese olemusest ühildub Tema Pühaduse dalai-laama mõttega: iga inimene tahab olla õnnelik, igaühel on õigus õnnelikule elule ning igaüks saab ise oma elu õnnelikuks muuta. Usun, et iga inimese mõte, sõna, otsus ja tegu muudavad mitte ainult meie edasist elu ja võimalikke uusi valikuid, vaid ka ümbritsevaid inimesi ja maailma.